GÖKÇE BİLİŞİM 'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

Web Sitesinde Grafik Tasarımı Neden Önemlidir?

Web Sitesinde Grafik Tasarımı Neden Önemlidir?

Aslında web sitelerinde grafik tasarımının daha önceki yıllarda önemli konular arasında görünmediğini biliyoruz fakat bu algı artık değişmiş görünüyor. Çünkü hedeflemiş olduğunuz kitlenin sitenizde zaman geçirmesi ve de bu zaman içerisinde alışveriş yapması grafik tasarımlarınızda kullanmış olduğunuz öğelerin iyi olmasından kaynaklanıyor.

 

İnsanların geneli herhangi bir sunuma bakarken kendilerine sunulanın özelliklerine ve güzelliklerine bakarlar. Görsel anlamda sunum ilgi çekiciyse o zaman daha çok kayda değer bulacaklardır. Bu nedenle de web tasarımınız sizin firmanızın bir sunumu anlamındadır. Ürünlerinizi ve de hizmetlerinizi sergilerken iyi bir sunum yapmak size her zaman kazandıracaktır. Ne kadar ilgi çekici bir web tasarıma sahipseniz o kadar iyi olacaktır. Bunu yalnızca ana sayfa olarak düşünmemelisiniz sayfalar arasındaki grafik tasarımlarda önemlidir.

 

Bilimsel olarak bakıldığında insanlar için hatırlaması en basit olan şey görselliktir. Yazıların unutulması daha da basittir yani hafıza bu noktada yazılara uzun süre sonra yer vermeyecektir. Yani tek başına kullanılan bir yazı hiç bir şekilde etkili olmayacaktır bunu bir bütün olarak düşünüp görselle desteklemek iyi olacaktır. Bunun için güzel grafikler hazırlayacağınız bazı programlar vardır içerik girişleriniz de ürünlerinizi de görsel anlamda ilgi çekici bir hale getirmeniz gerekir.

 

web sitesi sahiplerinin her zaman istedikleri sitelerinin arama motorlarında yukarılarda olmasıdır. Bunun içinde sitenin günlük olarak güncellenmesi ve içeriklerin eklenmesi gerekir. Bu içerikler görsellerle desteklendiğinde bu kez sitenin renklenmesi sağlanmış olacaktır. Sitenizin başarılı olması ve kullanıcıya doğru bilgiler vererek doyurucu olması sizin sunumunuzla alakalıdır.

Web sitelerini hazırladığınız bir masa olarak düşünebilirsiniz. İçinde çok leziz yemekler bulunsa da bu yemekleri konuklarınızın göz zevkine hitap edecek şekilde sunmadığınız sürece masanızın cezp edici olması söz konusu olacaktır.

 

Tasarımlarınız için kullana bileceğiniz. 

Bu yazımızı Facebook Sayfasında paylaşıp ekran görüntüsünü bize mail atan arkadaşlara. 250 $ değerinde hazır 8 adet sahne tasarımı çalışması PSD olarak gönderilecektir. Hazırladığınız web tasarımlarınızın kalitesini artırın.