GÖKÇE BİLİŞİM 'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

Web Sitenizin Tasarımı İçin İp Uçları

Web Sitenizin Tasarımı İçin İp Uçları

Bir web sitesi sahibi olmak ve beraberinde de takipçilerinin olması son derece önemli ve keyif verici işlerdir ancak bunları yapmadan önce henüz proje aşamasındayken özellikle web tasarımı konusunda kendi kendinize oturup bir düşünmeniz daha sonrasında karar vererek projenizi hayata geçirmeniz gerekir. Nasıl bir tasarım yapacaksınız ya da yaptıracaksınız. Sade ve yalın mı olacak? ya da ilgi çekici bir tasarım mı olacak ve ya tasarımınız ben buradayım mı dedirtecek. Eğer ki bu konuda bir fikriniz yoksa biz her zaman sade bir tasarımdan yana olduğumuzu söyleyebiliriz.

Kaliteli bir site ilk önce kendini tasarımıyla öne çıkaracaktır. Kalite daha siteye girdiğiniz andan itibaren kendini hemen belli eder. Fazla hareketlilik ve flashlar kullanıcıları rahatsız eder bu nedenle web sitesi tasarımı için odak noktadan uzaklaşmamanız gerekiyor. Yani odak noktadan kastımız sitenizin içeriği ile tasarımı kesinlikle birbirini tutmalı ve kullanıcı için anlaşılır olmalıdır. Bir ziyaretçinin kalitede aradığı şey ilk önce tasarımdır. Sitenizde karmaşık renk cümbüşü ve de anlaşılmaz çoğunlukta kategoriler olmaması gerekir yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sade ve yalın bir tasarım ile modern bir şekilde kullanıcılarınıza istediklerini vermek zorundasınız.  İnsanlar arama motorlarından sizin sitenize yönlendirildiklerinde herhangi bir konuda bilgi edinmek istediklerinde uğraşmamalıdırlar.

Onlara vereceğiniz ya da sunduğunuz hizmet ne ise direk olarak onu almalarını sağlamalısınız. Artık zaman her şeyden önemli bu nedenle de sitenize yönlendirilecek bir kullanıcı sitenizde bir şeyleri arayacakları izlenimini edindikleri andan itibaren yukarı sağ üst köşede bulunan çarpıdan direk olarak çıkış yapacaklardır. Bunun için gerek tasarımınızın gerekse kategorilerinizin net ve anlaşılır bir şekilde olması önemlidir. Kusursuz bir web tasarımı arayanlar için önerimiz kullanıcı siteye girdiği andan itibaren her şeyin yerli yerinde olması sert renklerden kaçınılması ve renklerin tonlamalarından faydalanmasıdır.