GÖKÇE BİLİŞİM 'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

Her Platformda Çalışan Web Sayfası Tasarımları

Her Platformda Çalışan Web Sayfası Tasarımları

Web Tasarımcı ; Son dönemlerde artık her şey dijital ortama yansıdı çünkü gelişen teknoloji bize bu yolu bir mecburiyet olarak çizdi. Aslına bakarsanız iyi de oldu diyebiliriz çünkü bu sayede oturduğunuz yerden her işinizi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki oturduğunuz yerden her işi rahatlıkla yapabilmek için bir platforma ihtiyacınız var bunu nasıl karşılayacaksınız derseniz internet ona da çözüm buluyor ve internet siteleri aracılığı ile insanlara istedikleri her türlü sunumu rahatlıkla yapıyor. 

Bu yüzden de internet sitelerinin mutlaka kullanıcılarına yönelik olarak kendilerini geliştirmiş olması gerekir. Çünkü artık kullanıcılarda her şeyin iyisini biliyor eskiden bu konu üzerine çok fazla kimse değinmezdi çünkü siz kullanıcıya neyi verirseniz onunla yetinirdi ancak bu durum şimdilerde bu şekilde değil. Kullanıcı eğer ki sizden istediğini alamazsa o zaman başka ortamlara yönelecektir. Başka ortamlara yani başka sitelere yönelmekte sizin sitenizden ayrılacağı anlamına geliyor. O halde yapılması gereken şey her projeye başlarken mutlaka seçici ve plancı bir şekilde davranmak. Yaptığınız planın en büyük parçasını kullanıcınız oluşturmaktadır. Hükümdar bilişim olarak bizler kesinlikle bu noktada her zaman kullanıcıların isteklerine kulak vermişizdir ve bu başarımızın asıl temelinde de bu yatmaktadır.

 

Web sayfaları çok daha değişken ve hayal edebileceğiniz her platformda çalışacak uyumlulukta olmalıdır. Bunu yapabilmek için biraz zaman harcamak gerekmektedir. Web tasarımcıları eskiye oranla çok daha fazla, farklı platform ve cihazlardan gelebilecek müşterileri düşünmeli, buna uygun tasarımlar yapmaları gerekmektedir.

 

Tasarımcılar bu değişen web ortamında yer edinmeleri için tasarım planlama ve stratejilerini değiştirmeleri gerekmektedir. Web ortamı değişmektedir ve web sayfası tasarımcıları bu değişime yardım etmelidirler.