GÖKÇE BİLİŞİM Web Tasarım'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !
Mobil Siteler için Tavsiyeler
Mobil Web site tasarımı kavramı akıllı cihazların hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yapması sonrasında iyiden iyiye gündemimize yerleşmiş durumda. Aslında bunu şu şekilde belirtecek olursak internete girişlerde artık yalnızca mobile doğru yönelmeye başladı diyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre 2013 yılından itibaren mobil kullanımlara bakıldığında 2013 yılında bu oranın % 25 2014’ de % 50 ye kadar da çıkmış olduğu biliniyor. En son verilere bakacak olursak 2016&rsqu..
Devamını Okuyun
Firmanız Haritalara Kayıtlımı ? - Haritalara nasıl kayıt olunur.
Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Yandex ve Google haritalarına web sitenizi ekliyoruz. Bir çok insan firma ararken Yandex ve Google haritaları kullanıyor. Büyük bir kullanıcı kitlesi olan bu haritalar, aynı zamanda firmanızın bulunurluğunu arttırmış olursunuz. Bir çok insan firma adresi ararken kullanmış olduğu bu uygulamalar ile gidecek olan firmaları rahatlıkla buluyorlar. Sizin de firmanızın Yandex ve Google haritalara dahil olması sizin açınızdan büyük bir artı olacaktır. Firmanız hem daha ..
Devamını Okuyun
Bulunduğunuz Hosting Sizin için Uygun mu ?
Hazırladığınız web sayfasını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu denilen makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular her gün ve günün her saati açık olmak zorundadır. Gecenin bir saatinde bile internette sizin siteniz arandığı zaman, o anda sitenize gir..
Devamını Okuyun
Web Sitesi Hazırlık Aşaması Nasıl Olmalı?
Son dönemlerde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişiyor olması aynı zamanda insanların da çeşitli şekillerde para kazanma ya da farklı ticari amaçlara yöneltmiştir bunun içinde internete baktığınız zaman binlerce web sitesinin açılmış olduğunu göreceksiniz. Web siteleri kişisel anlamda iyi bir kazanç kapısı olabileceği gibi kurumsal anlamda da bir zorunluluktur.  Artık her firma kendi web sitesinin sahibi olmak zorundadır. Web sitesi t..
Devamını Okuyun
Web Sitenizin Tasarımı İçin İp Uçları
Bir web sitesi sahibi olmak ve beraberinde de takipçilerinin olması son derece önemli ve keyif verici işlerdir ancak bunları yapmadan önce henüz proje aşamasındayken özellikle web tasarımı konusunda kendi kendinize oturup bir düşünmeniz daha sonrasında karar vererek projenizi hayata geçirmeniz gerekir. Nasıl bir tasarım yapacaksınız ya da yaptıracaksınız. Sade ve yalın mı olacak? ya da ilgi çekici bir tasarım mı olacak ve ya tasarımınız ben bura..
Devamını Okuyun
Web Sitesinde Mobil Uyumluluk Önemli mi ?
Mobil uyumluluk her site için oldukça önemli olan konuların başında gelir. Yani artık teknoloji sürekli olarak bir gelişme halinde dolayısıyla Gökçe bilişim olarak bizler bu gelişimin seslerine her zaman ayak uydurulmasından yanayız bu bağlamda da akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlardan web sitenize erişimde kesinlikle uyum şarttır içeriklerinizin ve görsellerinizin rahatlıkla görüntülenebilmesi ve kullanılabilm..
Devamını Okuyun
Web Sitesinde Grafik Tasarımı Neden Önemlidir?
Aslında web sitelerinde grafik tasarımının daha önceki yıllarda önemli konular arasında görünmediğini biliyoruz fakat bu algı artık değişmiş görünüyor. Çünkü hedeflemiş olduğunuz kitlenin sitenizde zaman geçirmesi ve de bu zaman içerisinde alışveriş yapması grafik tasarımlarınızda kullanmış olduğunuz öğelerin iyi olmasından kaynaklanıyor.   İnsanların geneli herhangi bir sunuma bakarken kendilerine sunulanın özelliklerine ve güzellikleri..
Devamını Okuyun
Her Platformda Çalışan Web Sayfası Tasarımları
Web Tasarımcı ; Son dönemlerde artık her şey dijital ortama yansıdı çünkü gelişen teknoloji bize bu yolu bir mecburiyet olarak çizdi. Aslına bakarsanız iyi de oldu diyebiliriz çünkü bu sayede oturduğunuz yerden her işinizi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki oturduğunuz yerden her işi rahatlıkla yapabilmek için bir platforma ihtiyacınız var bunu nasıl karşılayacaksınız derseniz internet ona da ç&o..
Devamını Okuyun
Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?
Akıllı telefonların hızlı bir şekilde hayatımıza giriş yapması aynı zamanda da proje toplantılarının gündem maddesi haline geldi her toplantıda sorulan sorunun ilk cümlesi ise şu oluyor. “Mobile First” Türkçesi “Önce Mobil” evet bir düşünelim acaba neden bu soru bu kadar çok gündeme geliyor. Web site tasarımı neden mobil uyumlu olmalı? Nasıl bir siteye sahip olduğunuzun hiçbir ön..
Devamını Okuyun
Bir uygulama ne kadar mal olur?
Mobil Uygulama Esasları   Geçtiğimiz dönemlere şöyle baktığınız zaman özellikle kablosuz cihazlar olarak bilinen cep telefonları ve tabletlerde oyunlar oynandığını görebileceksiniz. İşte bu doğrultuda hareket edersek bir internet sitesinin en büyük destekçilerinden bir tanesini oyunlar olarak gösterebiliriz. Oyunlar mobil uygulama esasları çerçevesinde her geçen gün gelişiyor ve ce..
Devamını Okuyun
İçerik Pazarlama Neden Önemli?
İyi bir web sitesi hazırlanırken içerik pazarlama noktasına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu süreç öncesinde potansiyel olan müşterilerinizin hangi ürünü satın almak istediklerine karar vermeleri esnasında en çok neye ihtiyaçları olduğunu belirlemek size artı bir puan kazandıracaktır. Bunun içinde sizin dikkat etmeniz gereken bir çok içerik vardır. Dilerseniz bunları aşağıda lis..
Devamını Okuyun
Gökçe Bilişim ile Firma Tanıtım Çekimleri
Son dönemlerde çok daha fazla tercih edilen tanıtım çekimi hizmeti ile dikkat çekmektedir. Herhangi bir pazarlama şirketine ya da sitesine sahip olduğunuzda, özellikle de online bir şekilde bu pazarlamayı yürüttüğünüz takdirde sağlam referanslara sahip olan bir firmayla çalışmanız gerekmektedir. Bu referanslara sahip ola bir firma ile tanıtımlarınızı gerçekleştirdiğiniz de hem siz kazanmış olacaksınız hem de fi..
Devamını Okuyun
Web Sitenizi Zirveye Taşımak
Her web sitesi sahibinin hayali ve ideali sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda olmasıdır. Bu nedenle de amaçları doğrultusunda SEO çalışmaları yapmaları gerekir. Eğer ki bu SEO çalışmasını gerçekleştirmezlerse o zaman hedeflerine erişmeleri de neredeyse imkânsızdır. Dilerseniz sitenizin üst sıralara zirveye taşınması için yapacaklarınızı kısaca bir özetleyelim.  Sosyal medya güçlü bir platformdur bu nedenle de SEO anlamında önemlidir. İ&ccedi..
Devamını Okuyun
Gökçe Bilişim ile Mankenli Ürün Çekimi
Teknoloji ve bilimin her geçen gün daha da yenilik ve ilerleme kaydettiği bu dönemde ürün çekimi bir hayli önem kazanmaktadır. Özellikle de online bir pazarlama şirketine sahipseniz, müşterilerinizin ilgi odağı olan ürünlerinizin çok detaylı ve net bir şekilde ürünlerinizi görmeye ihtiyaçları vardır. Bu kapsamda her zaman ürünlerinizin en can alıcı noktalardan ve açılardan fotoğrafları çekildiğinde, her zaman ilgi çekici ola..
Devamını Okuyun