GÖKÇE BİLİŞİM Web Tasarım'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !
Web Tasarımında HTML 5 Teknolojisi
2007 yılından beri teknolojiden yer alan HTML 5 teknolojisini web tasarımını yaparken kullanıyoruz. Apple, Google ve Microsoft' un desteklediği HTML 5 teknolojisi, web tasarımı yapan diğer firmalara nazaran biz kullanıyoruz. HTML 5 bir çok platformda, diğer tarayıcılarla kolay entegre olduğu bilinmekte ve bir web sitesi tasarlarken HTML 5 kullanmak siteyi daha kullanışlı hale getirecektir. HTML 5' i  Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari tarayıcıları desteklediği i&cced..
Devamını Okuyun
Yeni yıl için SEO önerileri
Yeni yıl için SEO önerileri 2017’ye nasıl bir giriş yapmış olursanız olun, gelişen teknolojide yerinizde beklediğiniz her an size büyük kayıplar verebilme potansiyeline sahiptir. Hele ki; internet üzerinden yoğun bir çalışma sistemine sahipseniz ve var olmaya çalışıyorsanız. Bu yüzden henüz yılın başındayız diyebileceğimiz şu zamanları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İyi değerlendirme süreçlerine de kesinlikle gündemi takip etmek ve gelişimlere ayak..
Devamını Okuyun
Web Tasarım’ da Renklerinin Bütünleşmesi
Web Tasarım’ da Renklerinin Bütünleşmesi  İyi bir web tasarımında kullanılacak olan renk aslında sitenin genel anlamında çerçevesini oluşturacak şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Eğer ki firmanın ya da markanın daha önceden hazırlanmış olan bir kurumsal kimliği varsa o zaman web tasarımı esnasında da sitenin renkleri buna göre belirlenmelidir. Ancak yok ise mutlaka renk belirleme sırasında bazı önemli ..
Devamını Okuyun
Web Tasarım Nedir ?
Web Tasarım Nedir ?               Hükümdar bilişim olarak sürekli doğru web tasarım üzerinde durduk ancak bu yazımda web tasarım nedir? Bir de bunu açmak istiyorum. Web tasarımı 21. YY en büyük yeniliklerinin başında geliyor diyebilirim bugün internettin de görsel anlamda yüzü web tasarımdır.  İnternet günümüzde bilgi denildiği zam..
Devamını Okuyun
Web tasarımında İşlevselliğin Önemi
Web tasarımında İşlevselliğin Önemi Bir web tasarımı nda en önemli noktalardan birisi de işlevselliğidir. Sitenizin ziyaretçileri sitenizin ana sayfasına geldikleri zaman her tarafa hakim olmak isterler. Bu da doğal olarak her sayfaya rahat bir geçişle mümkündür.  Ana sayfanız hazırlanırken bunun çok ciddi bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Diğer yandan da kullanıcılar sitenin iç sayfalarına girdikleri zaman başk..
Devamını Okuyun
Web Siteniz Ne Kadar Güvenli?
Web Siteniz Ne Kadar Güvenli? Bir çok sitenin ortak sorunudur güvenlik. Büyük internet sitelerinden tutunda küçük blog sayfalarına kadar uzanıyor. Bir sitenin güvenliği, site sahibinin banka kasası gibidir. Firmada yer alan ve sitede yayınlanan her şey firmanın güvenliği ile alakalıdır. Siteniz hem sizin açınızdan hem de sitenizi kullanan insanlar tarafından güvenilir olmalı. Sitenizin güvenliği bir çok yönden, bir çok kişiyi ilgilendirir. &Ou..
Devamını Okuyun
Web Tasarımı Trendlerini Takip Etmek
Web Tasarımı Trendlerini Takip Etmek Günlük olarak pek çok insan onlarca siteye bakıyor hatta bazıları da sürekli olarak alışverişlerini internet sitesi üzerinden yapıyor. Hiçbir şey yapmıyor olsak bile en azından banka işlemlerimizi buradan takip edebiliyoruz. Firma sahipleri ise ürünlerinin stok kontrolleri haberlerinin takibi ve buna benzer bir sürü noktada zamanlarını internet başında geçiriyorlar. Bu da i..
Devamını Okuyun
Mobil Siteler için Tavsiyeler
Mobil Web site tasarımı kavramı akıllı cihazların hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yapması sonrasında iyiden iyiye gündemimize yerleşmiş durumda. Aslında bunu şu şekilde belirtecek olursak internete girişlerde artık yalnızca mobile doğru yönelmeye başladı diyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre 2013 yılından itibaren mobil kullanımlara bakıldığında 2013 yılında bu oranın % 25 2014’ de % 50 ye kadar da çıkmış olduğu biliniyor. En son verilere bakacak olursak 2016&rsqu..
Devamını Okuyun
Firmanız Haritalara Kayıtlımı ? - Haritalara nasıl kayıt olunur.
Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Yandex ve Google haritalarına web sitenizi ekliyoruz. Bir çok insan firma ararken Yandex ve Google haritaları kullanıyor. Büyük bir kullanıcı kitlesi olan bu haritalar, aynı zamanda firmanızın bulunurluğunu arttırmış olursunuz. Bir çok insan firma adresi ararken kullanmış olduğu bu uygulamalar ile gidecek olan firmaları rahatlıkla buluyorlar. Sizin de firmanızın Yandex ve Google haritalara dahil olması sizin açınızdan büyük bir artı olacaktır. Firmanız hem daha ..
Devamını Okuyun
Bulunduğunuz Hosting Sizin için Uygun mu ?
Hazırladığınız web sayfasını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu denilen makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular her gün ve günün her saati açık olmak zorundadır. Gecenin bir saatinde bile internette sizin siteniz arandığı zaman, o anda sitenize gir..
Devamını Okuyun
Web Sitesi Hazırlık Aşaması Nasıl Olmalı?
Son dönemlerde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişiyor olması aynı zamanda insanların da çeşitli şekillerde para kazanma ya da farklı ticari amaçlara yöneltmiştir bunun içinde internete baktığınız zaman binlerce web sitesinin açılmış olduğunu göreceksiniz. Web siteleri kişisel anlamda iyi bir kazanç kapısı olabileceği gibi kurumsal anlamda da bir zorunluluktur.  Artık her firma kendi web sitesinin sahibi olmak zorundadır. Web sitesi t..
Devamını Okuyun
Web Sitenizin Tasarımı İçin İp Uçları
Bir web sitesi sahibi olmak ve beraberinde de takipçilerinin olması son derece önemli ve keyif verici işlerdir ancak bunları yapmadan önce henüz proje aşamasındayken özellikle web tasarımı konusunda kendi kendinize oturup bir düşünmeniz daha sonrasında karar vererek projenizi hayata geçirmeniz gerekir. Nasıl bir tasarım yapacaksınız ya da yaptıracaksınız. Sade ve yalın mı olacak? ya da ilgi çekici bir tasarım mı olacak ve ya tasarımınız ben bura..
Devamını Okuyun
Web Sitesinde Mobil Uyumluluk Önemli mi ?
Mobil uyumluluk her site için oldukça önemli olan konuların başında gelir. Yani artık teknoloji sürekli olarak bir gelişme halinde dolayısıyla Gökçe bilişim olarak bizler bu gelişimin seslerine her zaman ayak uydurulmasından yanayız bu bağlamda da akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazlardan web sitenize erişimde kesinlikle uyum şarttır içeriklerinizin ve görsellerinizin rahatlıkla görüntülenebilmesi ve kullanılabilm..
Devamını Okuyun
Web Sitesinde Grafik Tasarımı Neden Önemlidir?
Aslında web sitelerinde grafik tasarımının daha önceki yıllarda önemli konular arasında görünmediğini biliyoruz fakat bu algı artık değişmiş görünüyor. Çünkü hedeflemiş olduğunuz kitlenin sitenizde zaman geçirmesi ve de bu zaman içerisinde alışveriş yapması grafik tasarımlarınızda kullanmış olduğunuz öğelerin iyi olmasından kaynaklanıyor.   İnsanların geneli herhangi bir sunuma bakarken kendilerine sunulanın özelliklerine ve güzellikleri..
Devamını Okuyun
Her Platformda Çalışan Web Sayfası Tasarımları
Web Tasarımcı ; Son dönemlerde artık her şey dijital ortama yansıdı çünkü gelişen teknoloji bize bu yolu bir mecburiyet olarak çizdi. Aslına bakarsanız iyi de oldu diyebiliriz çünkü bu sayede oturduğunuz yerden her işinizi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki oturduğunuz yerden her işi rahatlıkla yapabilmek için bir platforma ihtiyacınız var bunu nasıl karşılayacaksınız derseniz internet ona da ç&o..
Devamını Okuyun