GÖKÇE BİLİŞİM Web Tasarım'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !
Beylikdüzü SEO firması
Beylikdüzü SEO firması Web siteniz kullanıma açıldıktan sonra kısa sürede çok daha fazla takipçi seçebilmeniz ve aramalarda üst sıralara çıkmanız için mutlaka SEO kurallarına uygun bir şekilde yönetimini yapmanız gerekiyor. Bunun için de alanında uzman bir ajansla çalışmanızda büyük fayda var. SEO web sitenizin dijital ortamda etkili olmasını sağlaya..
Devamını Okuyun
Web Siteniz Mutlaka Mobil Uyumlu Olmalı.
Web Siteniz Mutlaka Mobil Uyumlu Olmalı. Akıllı telefon teknolojisi çağımızın siber iletişimi açısından vazgeçilmezimiz haline gelmiş durumda. Dolayısıyla internet üzerinden yayın yapan tüm web siteleri kendilerini mobil uyumlu web sitesi konseptine hazır hale getirmelidir.  PC üzerinden yapılan bağlantılar beklide kısa bir süre sonra ortadan bile kalkabilir. Akıllı cep telefonu ve tablet teknolojisinde ..
Devamını Okuyun
CSS Ve JavaScript Kullanımı Nasıl Olmalı ?
CSS Ve JavaScript Kullanımı Nasıl Olmalı ?  Nerede olursak olalım bir şekilde internet yaşamımızın içerisinde yer alıyor. Web tasarımlarının görünen yüzü olan JavaScript ve CSS kodlamalarıyla artık çok daha dinamik ve işlevsel sitelerde gezinti yapma olanağı buluyoruz. Hayatımıza akıllı cep telefonlarının katılmasıyla yüksek ivme kazanan web tasarımları ile yeni bir çığır açılmış durumda ve artık neredeyse internet günlük yaşantımı..
Devamını Okuyun
Web Tasarımında Ürün Yerleşimleri.
Web Tasarımında Ürün Yerleşimleri.  İletişimin ve ticaretin merkezi haline gelmiş olan internet web tasarımı ürünleri alanında günümüzün satış ve pazarlama stratejilerinde artık en önemli merkez halini almış durumda. Ticari görselliğiyle ve bilgilendirmeyi hedefleyen bir anlayışla web tasarımı oluşturulmak isteniyorsa öncelikle web a..
Devamını Okuyun
Web Tasarımınız Benzersiz Olmalıdır.
Web Tasarımınız Benzersiz Olmalıdır.  İletişim çağının benzersiz yapısı internet birbirinden güzel Web tasarımlarıyla bizlere bilgi, görsellik ve iletişim sağlıyor. Profesyonel Web tasarımı bu noktada son derece önemli bir hizmeti yerine getiriyor. Günümüzde son derece basit tasarlanmış milyonlarca web sitesi bulunmaktadır ancak profesyonel bir bakışla oluşturulacak kurumsal web tasarımlarının aynı şekilde basit temellere dayanması mümkün değildir..
Devamını Okuyun
Web Sitenizin Yayın Yaptığı Yer Artık Çok Daha Önemli.
Web Sitenizin Yayın Yaptığı Yer Artık Çok Daha Önemli. Bir web siteniz var fakat yeterli ziyaretçi alamıyorsunuz! Bunun birçok sebebi olabilir bu sebeplerden biride arama motorlarının konum olarak yerinizi bilmemesidir. Artık Google haritalara eklenerek aramalarda daha çok daha fazla bulunabilirsiniz. Üstelik bu işlemi harita hizmeti sunan tüm arama motorları için yapabilirsiniz. Web tasa..
Devamını Okuyun
Web Sitenizin Yedeklemesini Alıyor Musunuz ?
Web Sitenizin Yedeklemesini Alıyor Musunuz?  Web siteleri şu an için sanal dünyamızın en önemli görsel mekânı. Ve bu siteler neredeyse ticaretin ve tanıtımın odağı haline gelmiş durumda. Bunun anlamı milyarlarca veri transferi demektir. Web site yedeklemesi tam bu noktada veri depolanmasının en önemli evresini oluşturuyor. Milyonlarca ziyaretçisi ve abonesi bulunan bir web sitesinin yedeklemesinin olmaması demek en ufak bir olumsu..
Devamını Okuyun
HTML 5 Nedir, Neden Gereklidir?
HTML 5 Nedir, Neden Gereklidir? Günümüz dünyasında internetsiz bir yaşam artık düşünülemez. Çünkü neredeyse her işimizi internet üzerinden yapabilir duruma geldik. Bunu bize sağlayan teknoloji web tasarım teknolojisidir. İnternette bulunan bütün Web siteleri bir html dizinine sahiptir ve arama motorlarında ziyaretçilerin web sitelerini bulmasını sağlayan kodla..
Devamını Okuyun
Seo Kriterleri Nedir, Neye Yarar.
Seo Kriterleri Nedir, Neye Yarar. Günümüzün tartışmasız bilgi ve iletişim kaynağı internettir. Neredeyse interneti kullanmayan artık yok gibi. SEO nedir? Diye merak edenler olabilir. Makalemizde sizleri bu önemli konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. İnternet dünyası kişisel iletişimden tutunda ticarete kadar birçok alanda artık bizim vazgeçilmezimiz. Milyarlarca insan ..
Devamını Okuyun
Web Site Yedeğinizi Alıyormusunuz
Web Site Yöneticileri İçin Panel Yönetimi Önerileri. İnternet dünyasının en önemli iki ayağından biri aradığınız kelimeleri yazdığınız arama motoru ikincisi ise iyi bir web site yöneticisi tarafından oluşturulmuş web sitesidir. Web sitelerinin nasıl oluştuğunu ziyaretçilerin birçoğu bilmeyebilir userlerin aklında kalan olgu o sitenin sunduğu hizmetler ile yazılı veya görsel nesnelerin sağladığı bilgilendirmedir.  Fakat iş web sitesini y&o..
Devamını Okuyun
Web tasarımında telefon numarası kullanımı
Web tasarımında telefon numarası kullanımı Firmalarınızın web sitesi üzerinde güvenilir bir alan olarak gözükmesi ve müşterilerinizin size ulaşabileceklerini bilmesi için mutlaka telefon numaranızın sayfasında yer alması gerekiyor. müşterileriniz böylelikle size daha çok güveniyor ve hemen iletişime geçme isteği duyuyor.  Web tasarımında telefon numaranızın kullanımı oldukça önemli. bunu bir çeşit müşterilerinize karşı güven kay..
Devamını Okuyun
Web Tasarımında HTML 5 Teknolojisi
2007 yılından beri teknolojiden yer alan HTML 5 teknolojisini web tasarımını yaparken kullanıyoruz. Apple, Google ve Microsoft' un desteklediği HTML 5 teknolojisi, web tasarımı yapan diğer firmalara nazaran biz kullanıyoruz. HTML 5 bir çok platformda, diğer tarayıcılarla kolay entegre olduğu bilinmekte ve bir web sitesi tasarlarken HTML 5 kullanmak siteyi daha kullanışlı hale getirecektir. HTML 5' i  Internet Explorer, Firefox, Chrome ve Safari tarayıcıları desteklediği i&cced..
Devamını Okuyun
Yeni yıl için SEO önerileri
Yeni yıl için SEO önerileri 2017’ye nasıl bir giriş yapmış olursanız olun, gelişen teknolojide yerinizde beklediğiniz her an size büyük kayıplar verebilme potansiyeline sahiptir. Hele ki; internet üzerinden yoğun bir çalışma sistemine sahipseniz ve var olmaya çalışıyorsanız. Bu yüzden henüz yılın başındayız diyebileceğimiz şu zamanları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İyi değerlendirme süreçlerine de kesinlikle gündemi takip etmek ve gelişimlere ayak..
Devamını Okuyun
Web Tasarım’ da Renklerinin Bütünleşmesi
Web Tasarım’ da Renklerinin Bütünleşmesi  İyi bir web tasarımında kullanılacak olan renk aslında sitenin genel anlamında çerçevesini oluşturacak şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Eğer ki firmanın ya da markanın daha önceden hazırlanmış olan bir kurumsal kimliği varsa o zaman web tasarımı esnasında da sitenin renkleri buna göre belirlenmelidir. Ancak yok ise mutlaka renk belirleme sırasında bazı önemli ..
Devamını Okuyun
Web Tasarım Nedir ?
Web Tasarım Nedir ?               Hükümdar bilişim olarak sürekli doğru web tasarım üzerinde durduk ancak bu yazımda web tasarım nedir? Bir de bunu açmak istiyorum. Web tasarımı 21. YY en büyük yeniliklerinin başında geliyor diyebilirim bugün internettin de görsel anlamda yüzü web tasarımdır.  İnternet günümüzde bilgi denildiği zam..
Devamını Okuyun