GÖKÇE BİLİŞİM Web Tasarım'Blog

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !
WEB SİTESİNİN RENK DENGESİ NASIL AYARLANIR?
WEB SİTESİNİN RENK DENGESİ NASIL AYARLANIR? Özellikle son zamanlarda, gelişmeye ve her geçen gün daha fazla artarak internet üzeri faaliyetler hızla devam etmektedir. İnternet üzerinde birçok uygulamaya ve web site adreslerine yer verilirken, belirli dikkat içeren konular bulunmaktadır. Kurulan sitenin, konusu haricinde yapılan tercihlerde, doğru gidişatı çizmekte son derece önemli roller oynamaktadır. Bunların beraberinde,
Devamını Okuyun
Sosyal Medya Kullanımı İle İlgili Uyarı!
Sosyal Medya Kullanımı İle İlgili Uyarı! Günümüzde hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan sosyal medya, akıllı telefonların gelişmesi ile sadece bilgisayarlarımızda değil artık cebimize kadar girerek hayatımızın bir parçası olmuştur. Sürekli artan uygulamalar ile sosyal medya kullanımı kolaylaşmıştır. Günümüzde sosyal medya araçları ile videoları, fotoğrafları veya yazılı mesajları paylaşmak daha basitleşmiştir. Ancak hayatımızın bu kadar içerisine giren..
Devamını Okuyun
Ürün Satışı Bulunmayan Sitelerde SSL Gereklimidir?
Ürün Satışı Bulunmayan Sitelerde SSL Gereklimidir? Çağımızın en büyük iletişim ve ticaret ağı tartışmasız bir şekilde internettir ve son yıllarda internet üzerinden online alışveriş çok hızlı bir artış gösteriyor. Bu durum ister istemez web site güvenliği sorununu doğuruyor. Web tasarımı dikkatli şekilde oluşturulmadığı taktirde kullanıcılar ve site açısından son derece sakıncalı ..
Devamını Okuyun
Web Tasarımında Sunucu İstemli Çalışma
Web Tasarımında Sunucu İstemli Çalışma   Bu konuya değinmeden önce web tasarıma kısaca değinmek gerekirse web tasarımı internet tarayıcıları vasıtası ile hazırlanan web tasarımlarının görüntülenmesini amaçlayan grafiksel ve programlara içeren tasarlanmış sayfalardır. Başka bir deyişle de firmaların ya da farklı amaçlar ile düşünülen özellikte sayfalar için amaçlara uygun olarak düzenlenen ve amacına uygun olarak t..
Devamını Okuyun
Java Programlama Dili ve Yazılım Tasarımı
Java Programlama Dili ve Yazılım Tasarımı   İlerleme kat eden dijital dünya ve gelişen teknoloji terimlerinden olan java her geçen gün yaygınlık kazanmaya devam eden bir uygulama olarak ifade edilebilmektedir. Öncelikle javanın ne olduğu konusunda bilgi aktarımı gerekirse java 1995 yılından bu yana dijital ortamda kullanılan programlama dilleri ve bunlar için gerekli olan bilgilerin işlenilebilmesi amacı ile tasarlanan bir platform olarak ifade edilebilir. Java ço..
Devamını Okuyun
Web Tasarım Dilleri Nelerdir?
Web Tasarım Dilleri Nelerdir?   Profesyonel anlamda web tasarım işlemi html ve css programları sayesinde kurulmuş, üzerine canlı dinamik hale getirebilmek için php, asp, java, cgi, aspx, gibi programları ile veri tabanlarını anahtarlarla bağlantılı hale getirmektir. Web sitesi html ve css ile yapılmış olsa da sadece görsellik yeterli olmayıp online işlemler gerçekleştirebilmek için Dinamik tasarımlar html ve css'lerle birlikte aspx, asp, java, php, ..
Devamını Okuyun
Sosyal Medyadan Para Kazanma Yöntem ve Arayışları
Sosyal Medyadan Para Kazanma Yöntem ve Arayışları   Gelişen teknoloji ve küreselleşen internet ağı kişiler tarafından da uzun soluklu ve sürekli olarak kullanılmaya başlanmış bu da beraberinde internet üzerinden farklı arayışları getirmiştir. İnternet üzerinden yaygınlaşan web site tasarımı için sosyal medya kullanımı da bunun bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Durum böyle olunca ki..
Devamını Okuyun
Kurumlar İçin Web Sayfaların Önemi
Kurumlar İçin Web Sayfaların Önemi Yaygınlaşan teknoloji kullanımı beraberinde kurumlar açısından dijital ortamların önemini arttırmıştır. Bu alan firmalar açısından özen gösterilen bir alan haline gelmekle beraber hem iş kolu açısından hem de en etkili tasarımlara ulaşması açısından da önemli bir noktaya ulamıştır. Bu noktada firmalara en uygun ve etkili tasarımların yapılması geniş kitlelere ulaşması ve dikkat çekici içerikleri içerm..
Devamını Okuyun
Seo ve Ziyaret Sayısı İlişkisi
Seo ve Ziyaret Sayısı İlişkisi Etkili arama motoru kriterlerine uygun olarak düzenlenen arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilen seo web sayfaları ve internet sitelerinin aram motorlarında üst sıralarda yer alması ve ziyaretçilerine uygun hizmetin sağlanabilmesi açısından önemlidir. Bu noktada seo ve ziyaret sayısı ilişkisi dikkatleri üzerine toplamaktadır. Site amacına uygun olarak yapılan web tasarımdan sonra sitenin ziyaretçi kazanabilmesi için yapılan uygun..
Devamını Okuyun
ASP Programlama Dili İle Web Tasarımı
ASP Programlama Dili İle Web Tasarımı ASP Programlama Dilinin Önemi Web siteleri oluşturulurken kullanılan kodlar genellikle HTML ve XHTML’dir. Bu kodlar etkileşimli web sitelerinde yeterli olmamaktadır. Basit kodlama dilleri etkileşimli siteler için uygun olmamaktadır. Bu yüzden etkileşimli bir web tasarım oluştururken basit programa dillerinin yerine profesyonel programa dillerini kullanmak önemlid..
Devamını Okuyun
İstanbul SEO firması
İstanbul SEO firması Web siteniz açıldıktan sonra markanızın daha hızlı ve etkili bir şekilde yayılması için yapmanız gereken en önemli nokta SEO kuralları. Bu kurallar dahilinde izleyeceğiniz yol ile çok kısa sürede size özel yöntemlerle kitlenizi genişletebilir ve potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz. SEO her ne kadar çok kolay bir yöntem gibi gözükse de oldukça strateji gerektiren ve iyi..
Devamını Okuyun
Web Tasarımı Yapabilmek
Web Tasarımı Yapabilmek Birçok için aslında internet sitesi kabaca bakıldığında çok fazla üzerinde durulmayan sıradan bir konudur ancak bugün web dünyasında akılların almayacağı şekilde gelişmeler yaşanmaktadır insanların neredeyse birçoğu bu zorlu süreç hakkında yeterli derece de bilgi sahibi olabilmek adına binlerce lira para da harcamıştır ancak bu kolay olmayan fakat basit bir konuymuş gibi görülen dünyada zor bir süreç sizin mer..
Devamını Okuyun
Hükümdar Bilişim Hizmetleri Mobil Uygulama
Gökçe Bilişim Mobil Uygulama Teknolojinin hayatımızda ne kadar büyük bir yeri olduğu hepimizin son derece farkında olduğumuz bir durum. Internet dünyası teknolojinin en çok geliştiği alanlardan biri ve akıllı telefonlarımız ve tabletlerimiz sayesinde bundan maksimum seviyede yararlanabiliyoruz. Mobil uygulamalar telefon ve tabletlerimizin kullanımında büyük avantaj sağlayan uygulamalardır ve Gökçe Bilişim olarak mobil uygulama üretiminde sizlere en iyi hi..
Devamını Okuyun
SEO ve SEO Uyumu Nedir?
SEO ve SEO Uyumu Nedir?  Bu yazımız da sizlere SEO nun günümüz de ne alama geldiğini ve asıl temellerini anlatmaya çalışıyoruz. Devam edecek blog yazılarımız da bu anlatımlar örnekler ile birleştirilerek anlatılacaktır. Biz seo firması olarak gördüğümüz ve anlatmak istediklerimiz şu şekildedir Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan kısaca SEO (Search Engine Optimization) adı üzerinde arama m..
Devamını Okuyun
Gökçe Bilişim Mobil Uygulama
Gökçe Bilişim Mobil Uygulama Gökçe Bilişim, her türlü mobil uygulamayı yapan, farklı alanlarda da hizmet veren, başarılı sonuçlar elde eden bir bilişim firmasıdır. Web tasarım, kurumsal kimlik, grafik tasarım, e-ticaret, e-mailing, SEO, Google adwords, ürün çekimi gibi farklı hizmetleri bulunan firmamız, mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyenler için de en doğru adrestir. ..
Devamını Okuyun